Na Líviu chcú podať trestné oznámenie za jej reportáž na Dúhovom pochode? Hľadajú ľudí z pochodu! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Na Líviu chcú podať trestné oznámenie za jej reportáž na Dúhovom pochode? Hľadajú ľudí z pochodu!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na instagramovom profile košického dúhového pochodu sa objavila správa, ktorá informuje o právnych krokoch proti Lívii, ktorá natočila reportáž na tomto pochode.

“Si v tom videu? Napíš nám správu, pre ďalšie právne kroky potrebujeme práve teba. Priateľky, priatelia, mali sme si užívať zaslúžený oddych po nádhernom PRIDE, ale keďže Lívia, ktorá so svojim tímom navštívila PRIDE Košice, nikdy nespí, píšeme tento príspevok.” sa uvádza v správe košického Pridu.

Zaujímavé, ako vadí práve liberálom, ktorí sa extravagantne oblečú na tento pochod, kde sa majú prezentovať, že ich zrazu niekto natáča. Možno im však vadí, že keď sa ich začne niekto pýtať na dôležitejšie otázky, nevedia odpovedať.

Lívia svojou reportážou ukázala, že veľa ľudí na tomto pochode nedokázalo ani povedať, prečo tam vlastne sú a LGBTI komunita sa okamžite začína brániť a chce podávať žalobu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

UPDATE: HĽADÁME POŠKODENÝCH A POŠKODENÉ UPDATE: Si v tom videu? Napíš nám správu, pre ďalšie právne kroky potrebujeme práve teba. Priateľky, priatelia, mali sme si užívať zaslúžený oddych po nádhernom PRIDE, ale keďže Lívia, ktorá so svojim tímom navštívila PRIDE Košice, nikdy nespí, píšeme tento príspevok. V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým, ktorí sa kvôli nej necítili v sprievode bezpečne, ktorých obťažovala a ktorých bez ich súhlasu (prípadne aj napriek ich výslovnému nesúhlasu) zverejnila vo svojom videu. V rámci našich aktuálnych kapacít zisťujeme, čo je možné s tým videom urobiť z právneho hľadiska. Ak si na videu a máš pocit, že tvoje práva boli porušené, napíš nám správu. Kým na to prídeme, využime zatiaľ možnosti, ktoré máme a NAHLÁSME JEJ VIDEO. Pre Líviu a jej zeleno-hnedých súputníkov máme len jeden odkaz. Tento týždeň si pripomenieme 75. výročie toho, keď sa Slováci a Slovenky postavili na odpor fašistickému zlu a vysporiadali sa s ním. Pokojný týždeň a inšpiratívne oslavy výročia Slovenského národného povstania!

Príspevok, ktorý zdieľa PRIDE Košice (@pride.kosice),