Na letisku vo Viedni sú tri modlitebni pre moslimov. Nestačí im to, chcú ešte jednu väčšiu

Letisko Schwechat vo Viedni má tri islamské modlitebné miestnosti. Moslimom to ale nestačí.

Jedna miestnosť pred odbavovacím priestorom a dve po odbavení. Moslimovia si tak môžu položiť modlitebné rohožky v troch miestach na letisku Schwechat vo Viedni. Nemusíte si brať koberček so sebou, môžete si ho dokonca požičať na letisku.

ŠÍRTE S NAMI SPRÁVY, KTORÉ ĽUDIA V MÉDIÁCH HLAVNÉHO PRÚDU NIKDY NEUVIDIA! Pomôžte nám šíriť naše články! Zdieľajte aspoň jeden náš článok denne a pošlite ho aspoň trom kamarátom na internete. Pomôžete nám tak šíriť správy, ktoré nikdy v médiách hlavného prúdu neuvidí bežný človek. Ďakujeme! Spolu otvárame ľuďom oči!

Toto zázemie a služba už však nestačí moslimom. Islamské spoločenstvo (Iggo) teraz požaduje väčšie modlitebné miestnosť a to z dôvodu, že pred odbavením (check-ine) je modlitebňa celkom preplnená, najmä pri piatkových modlitbách. Moslimovia požadujú, aby spoločnosť prevádzkujúca letisko im dala k dispozícii ďalšiu miestnosť.

Zástupca primátora Dominik Nepp (FPÖ) varoval pred „systematickou infiltráciou našej kresťanskej kultúry“. Nepp dúfa, že „vedenie letiska si neklekne pred Iggo a vzdá sa kvôli nepochopeniu politickej korektnosti“. Jeho strana, FPÖ to hovorí jasne, v požiadavke moslimov vidí „ďalší príklad pokusov o islamizáciu našej spoločnosti“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353