Zo sveta

Na letisku vo Viedni sú tri modlitebni pre moslimov. Nestačí im to, chcú ešte jednu väčšiu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Letisko Schwechat vo Viedni má tri islamské modlitebné miestnosti. Moslimom to ale nestačí.

Jedna miestnosť pred odbavovacím priestorom a dve po odbavení. Moslimovia si tak môžu položiť modlitebné rohožky v troch miestach na letisku Schwechat vo Viedni. Nemusíte si brať koberček so sebou, môžete si ho dokonca požičať na letisku.

ŠÍRTE S NAMI SPRÁVY, KTORÉ ĽUDIA V MÉDIÁCH HLAVNÉHO PRÚDU NIKDY NEUVIDIA! Pomôžte nám šíriť naše články! Zdieľajte aspoň jeden náš článok denne a pošlite ho aspoň trom kamarátom na internete. Pomôžete nám tak šíriť správy, ktoré nikdy v médiách hlavného prúdu neuvidí bežný človek. Ďakujeme! Spolu otvárame ľuďom oči!

Toto zázemie a služba už však nestačí moslimom. Islamské spoločenstvo (Iggo) teraz požaduje väčšie modlitebné miestnosť a to z dôvodu, že pred odbavením (check-ine) je modlitebňa celkom preplnená, najmä pri piatkových modlitbách. Moslimovia požadujú, aby spoločnosť prevádzkujúca letisko im dala k dispozícii ďalšiu miestnosť.

Zástupca primátora Dominik Nepp (FPÖ) varoval pred „systematickou infiltráciou našej kresťanskej kultúry“. Nepp dúfa, že „vedenie letiska si neklekne pred Iggo a vzdá sa kvôli nepochopeniu politickej korektnosti“. Jeho strana, FPÖ to hovorí jasne, v požiadavke moslimov vidí „ďalší príklad pokusov o islamizáciu našej spoločnosti“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *