Zo sveta

Na JIS máme iba plne očkovaných proti covidu, uviedol belgický lekár

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kristiaan Deckers, medicínsky riaditeľ antverpskej nemocničnej skupiny GZA v Belgicku, bije na poplach, pretože plná kapacita pre pacientov s covidom na JIS (25 % z celkového počtu) je teraz plná. „Profil našich pacientov? Teraz sú všetci zaočkovaní a majú prelomové infekcie. Sú to relatívne mladí ľudia vo veku 55 až 60 rokov, z ktorých nemálo má problémy s imunitou. Ale vidíme aj vážne chorých mladších ľudí vo veku od 30 do 55 rokov. Otázkou teda je, či vakcíny ešte fungujú.“

Ide však o jednu nemocnicu v Belgicku, kde o takomto stave informoval jej riaditeľ a preto nevieme usúdiť, či teraz JISky plnia len očkovaní pacienti a či to nie je len ojedinelý prípad. Napríklad v Dánsku stúpajú počty nakazených, no kvôli očkovanie majú ľahší priebeh ochorenia. Prichádza silnejšia mutácia? Budú potrebné ďalšie dávky? Pýtajú sa ľudia v diskusiách.

Čísla na Slovensku hovoria, že v nemocnici končí viac neočkovaných „V nemocniciach je hospitalizovaných 2 532 pacientov a potvrdeným ochorením COVID-19,. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných takmer 79,77 %. Na JIS je 215 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 230 osôb.“ píše na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva.

V Rakúsku mali takisto problém s nárastom očkovaných na JISkách. Experti sa to snažili vysvetliť

Dôvodom by mohol byť napríklad slabší účinok jednodávkovej vakcíny. Skupina expertov Nationalen Impfgremium, ktorá radí rakúskej vláde ohľadom očkovania, nedávno odporučila spoločnosti Johnson & Johnson, aby svoju vakcínu čo najskôr doplnila tými od Moderny a Pfizeru. Podobný trend pozorujú aj v Izraeli, kde sa stále viac hovorí o ďalších a ďalších preočkovaniach.

Web Kurier potom prichádza s ďalším možným vysvetlením. Skutočnosť, že počet plne očkovaných pacientov na JIS rastie, prisudzuje tomu, že je viac naočkovaných ľudí. „Nie je to prekvapujúce, je to jednoduchá matematika. Pokiaľ by bolo zaočkované 100% populácie, bol by podiel ľudí na JIS tiež 100%, „píše sa v článku.

4 Replies to “Na JIS máme iba plne očkovaných proti covidu, uviedol belgický lekár

  1. Lengvarský verí len tým štatistikám, ktoré si sám sfalšuje. Na PFUK nám hovoril Doc.Vencko, štatistika je ako prostitútka to čo jej zadáme, to ukáže…Nemýlil sa!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *