Zo sveta

Na demonštrácii proti násiliu podpálili policajta, ktorý bol na odchode (Video+18)

Demonštrácia proti rasizmu a policajnému násiliu sa v meste Guadalajara na západe Mexika zvrhla na nekontrolované násilie proti policajtom. Jeden z účastníkov protestu polial v nestráženej chvíli muža zákona horľavinou a zapálil ho, píše agentúra Reuters.

V meste Guadalajara sa konal protest, ktorý mal poukázať na prípad stavebného robotníka Giovanniho Lopeza. Ten minulý mesiac zomrel vo väzbe po tom, čo bol zadržaný policajtmi za to, že nenosil povinnú rúšku kvôli šíreniu nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.

Keď na miesto demonštrácie dorazili policajti, po krátkom rozhovore s organizátormi chceli už odísť. Jeden z nich si sadol na motorku a začal štartovať. Zozadu k nemu priskočil maskovaný protestujúci, polial ho horľavinou a zapálil. Muž okamžite vzplanul. Kolegom sa ho podarilo uhasiť, ale s popáleninami krku a ľavej strany tela skončil v nemocnici. Podľa agentúry Reuters je jeho stav stabilizovaný.

Manifestácie proti policajnému násiliu sa odohrávajú už dva týždne aj v USA. Reagujú na prípad černocha George Floyda, ktorý zomrel počas policajného zásahu v Minneapolise. Spočiatku protesty sprevádzali násilie a rabovanie, v posledných dňoch sa upokojili. Demonštrácie sa však rozšírili aj do ďalších miest sveta.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *