Politika

Na anglickej konferencii proti rasizmu nemohli bieli ľudia klásť otázky a diskutovať

Edinburghská univerzita bola obvinená z otvorenej podpory rasizmu „pretože hostila údajne, proti-rasistickú‘ konferenciu, kde bolo zakázané vyjadriť sa bielym ľuďom.

Konferencia s názvom „Odpor k bielym 2019“ prebehla minulý víkend a organizovala ju skupina, ktorá presadzuje odpor k rasizmu a sama seba opisuje ako QTPOC organizáciu a teda queer a trans people of colors, čo v preklade znamená farební homosexuáli a transsexuáli.

Organizátori tohto podujatia chceli touto akciou usilovať o posilnenie hlasov farebných ľudí.

Podla informácii tejto akcie počas otázok a odpovedí, kedy mohli bežní ľudia klásť otázky hosťom, ich mali však bieli ľudia zakázané sa pýtať priamo. Mohli svoje otázky len napísať na papier a poslať komisii podujatia, ktorá ich musela najprv schváliť.

Ďalšia kuriozita bola aj v tom, že odpočinkové priestory boli vyhradené len pre farebných ľudí. Bieli mali zákaz.

Kritici sa okamžite ozvali s tým, že si nevedia predstaviť, že by existovala konferencia s opačným názvom a teda „Odpor k čiernym 2019“, na ktorej by mohli diskutovať len bieli ľudia.

Dnes však žijeme v neoliberálnej progresívnej dobe a toto je niečo, čo sa stáva bežným.

2 Replies to “Na anglickej konferencii proti rasizmu nemohli bieli ľudia klásť otázky a diskutovať

 1. Bežná vec aj na fb.
  Keď cigán postoval videá kde podľa neho bieli páchajú trestnú činnosť,pričom rasa ku ktorej patria aktéri nebola vôbec naznačená ani rozpoznatelná, zablokovali ma po otázke „ako vieš že to niesú cigáni?“
  Vraj rasizmus!
  Predtím to bolo za príspevok „mám troška problém s vyvyšovaním jednej skupiny nad inú.trpeli všetky národy,cigáni aj slovania a najväcšiu obeť priniesli rusi.
  Toto mi smrdí rasizmom!“
  Za toto,presne za toto,ma zablokovali.
  No a dalšia zaujímavá vec je ,že také príspevky vytahujú ako zajacov s klobúka vždy pred politickymi udalostami ako pride,pochod za rodinu,voľby a krestanskými sviatkami(vianoce,velká noc).
  Iný názor alebo iný pohľad sa už von nedostane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *