Mužovi ochorela žena a švédske úrady im odobrali deti do moslimskej pestúnskej rodiny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Mužovi ochorela žena a švédske úrady im odobrali deti do moslimskej pestúnskej rodiny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Smutný osud ruského občana Denise Lisova ukazuje na necitlivé zaobchádzanie multikulturou prešpikovanú švédsku spoločnosť. Manželka a matka jeho troch detí ochorela schizofréniou. Nad tým, čo sa dialo potom, zostáva rozum stáť.

Švédske úrady, kde v tom čase rodina žila, jeho tri dcéry vo veku 12, 6 a 4 odobrala a odovzdala do starostlivosti moslimskej rodine. V marci 2019 sa mužovi podarilo aj s dcérami zo Švédska utiecť, bol však zadržaný na letisku vo Varšave, odkiaľ chcel odletieť do Moskvy.

Poľský súd teraz rozhodol, že muža na základe švédskeho zatykača nevydá. “Deti sa v pestúnskej rodine necítili bezpečne, čo prehlbovalo ich stres a mohlo viesť k poruchám” povedal sudca a dodal “Otec sa už nemohol pozerať na to, ako jeho dcéram švédske úrady ubližujú”.

Podľa právneho zástupcu rodiny malo výrazný vplyv aj to, že dievčatá vyrastali v kresťanskej viere. Švédske úrady túto skutočnosť ignorovali a odovzdali ich do starostlivosti moslimskej rodine pochádzajúcej z Libanonu.

Ak by bol pán Lisov vydaný do Švédska, hrozilo by mu väzenie až na štyri roky. Rodina teraz čaká na rozhodnutie o udelení trvalého pobytu v Poľsku tak, aby najmladšia dcéra mohla od septembra začať navštevovať škôlku vo Varšave.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *