Muža bez rúška uvidel policajný prezident a začala sa ostrá situácia. Všetko zaznamenal na video - MAGAZÍN 1
Slovensko

Muža bez rúška uvidel policajný prezident a začala sa ostrá situácia. Všetko zaznamenal na video

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video Jakuba Z., ktorý sa chcel zúčastniť výberového konania v budove banskobystrickej Finančnej správy. Keďže nemal nasadený respirátor, prítomní zamestnanci sa ho pokúsili vykázať. Do roztržky sa znenazdajky zapojil úradujúci prezident Policajného zboru, ktorý bol na mieste zhodou okolností prítomný.

Keďže muž nemal nasadený respirátor, ochranka budovy sa ho nechcela pustiť na výborové konania. Nemal mať ani potvrdenie o negatívnom teste. Na mieste sa objavil v športovom oblečení samotný prezident policajného zboru Kovařík, ktorý sa správal ako “majiteľ” Finančného riaditeľstva, tvrdí advokátka muža z videa.

Podľa autora videa mal samotný policajný prezident vylákať muža von z budovy, kde mu mal vytrhnúť mobilný telefón. Situáciu je možné vidieť vo videu v čase (06:30).