Zo sveta

Muža bez rúška brutálne spacifikovali policajti pred malým dieťaťom: „Prosím pustite ma“ kričal (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video, kde mestská polícia v Uherskom Hradišti drží brutálnym spôsobom na zemi otca dieťaťa. Ten na sebe nemá nasedené rúško a len opakuje, aby ho pustili.

Čo predchádzalo zásahu policajtov nevieme, pretože video je krátke. V diskusii sa však píše, že malo ísť o to, že muž nemal rúško. Policajti by však určite nezasahovali takýmto tvrdým zásahom len kvôli samotnému rúšku. Muž sa teda podľa všetkého musel brániť alebo odmietal rešpektovať výzvy polície.

Väčšina ľudí v komentároch sa však prikláňa na stranu muža, ktorého brutálne držali a dokonca niekde až škrtili policajti pred jeho dieťaťom. „Už im fakt šibe, no a že tu ide o strach zo šírenia nákazy?tak to, by som nepovedala keď pani sa nebali na ňom ležať ..kde je odstup 2m?😬Už tým ľuďom fakt šibe ztych debilnych nariadení,ľudia sa čo chvíľu začnú zabíjať medzí sebou ani covid nebude treba“ píše Iveta.

K celému incidentu sa vyjadrila aj manželka muža, ktorého spacifikovali policajti. Tá tvrdí, že nebol agresívny, len si nechcel dať rúško. Ona samotná pri tom pracuje na Covid oddelení.

Vyjadrenie dal aj starosta českého mesta, kde sa celá dráma udiala „Ano, i já jsem jej viděl. A také se mně nelíbil. Ale než vynesu unáhlené závěry, nejdřív prošetřím, co se skutečně stalo, co incidentu předcházelo a další okolnosti, které se případu týkají.Zítra vás budu informovat, až budu mít všechny informace.“ napísal Stanislav Blaha starosta Uherského Hradiště.

Mesto k incidentu vo vyhlásení uviedlo, že muž si aj napriek výzve strážnikov nenasadil rúško, nepreukázal svoju totožnosť a chcel sa z miesta vzdialiť. Strážnici ho chceli predviesť na preukázanie totožnosti. To môžu iba na Polícii ČR.

„Vzhľadom na to, že pri zákroku došlo k použitiu donucovacích prostriedkov (so zámerom muža predviesť na preukázanie totožnosti), a tiež vzhľadom na to, že pri udalosti bolo prítomné malé dieťa, ktoré muža sprevádzalo, nariadil starosta mesta dôsledné prešetrenie celého zákroku s dôrazom na adekvátnosť použitia donucovacích prostriedkov, „uviedol v tlačovej správe hovorca radnice Ján Pášma.

„Udalosť považujem za veľmi poľutovaniahodnú, hlavne kvôli prítomnosti malého dieťaťa. Ak sa preukáže, že samotný zákrok bol neadekvátny, budú vyvodené patričné dôsledky. V tejto chvíli sú obaja strážnici až do vyriešenia prípadu postavení mimo službu, „uviedol starosta českého mesta Blaha.