Muž si nechal pichnúť 10 vakcín proti covidu za deň - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Muž si nechal pichnúť 10 vakcín proti covidu za deň

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia na Novom Zélande zadržala muža, ktorý si počas jediného dňa v rôznych očkovacích centrách nechal dať desať dávok koronavírusovej vakcíny. Rôzni ľudia mu pravdepodobne zaplatili za to, aby sa za nich vydával a oni sa tak sami očkovať nemuseli.

Zatiaľ čo sa vedci nemôžu zhodnúť na tom, aký je vhodný interval medzi jednotlivými dávkami koronavírusových vakcín, jeden muž na Novom Zélande ich dostal desať počas jediného dňa.

Novozélandský spravodajský web Stuff uviedol, že mužovi malo niekoľko ľudí zaplatiť za to, aby sa za nich vydával v očkovacích centrách. To sa páchateľovi skutočne podarilo. Na Novom Zélande ľudia nemusia pred očkovaním ukazovať doklady.

Podvodníka zadržala polícia.

„Je to neuveriteľne sebecký čin,“ komentovala kauzu vakcinologička Helen Petousisová-Harrisová. Podľa nej prakticky nikto netuší, čo môže taká porcia vakcíny s ľudským telom urobiť. Pravdepodobné sú zdravotné problémy.

Paradoxne sa aj môže stať, že človek nebude proti covidu kvôli nulovým rozostupom medzi dávkami nijako zvlášť chránený. Že by muž po desiatich dávkach vakcíny zomrel, nie je príliš pravdepodobné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *