Zo sveta

Muž si kľakol na plačúce biele dieťa a hrdinsky šíril fotku na podporu Black Lives Matter

20 ročný Jackson z amerického mesta Ohio sa odfotografoval, ako kľačí na malom plačúcom bielom dieťati a má odkazovať na protesty Black Lives Matter (Na čiernych životoch záleží). Na sociálnu sieť pridal drastickú fotografiu s popisom „BLM now MF“ čo v diskusiách popisujú ako „Black Lives Matter now Motherfucker“.

Muža tmavej pleti, ktorý si svoju nadradenosť ukazoval týraním nevinného bieleho dieťaťa už stihla polícia zatknúť, uvádza Daily Mail.

Podla polície údajne matka dieťaťa o ničom nevedela. Úrad šerifa v okrese Clark nahlásil incident miestnym prokurátorom, ktorí v súčasnosti zvažujú obvinenia z trestného činu Jacksona.

K celému incidentu sa vyjadril aj slovenský poslanec Milan Mazurek na svojom facebookovom profile.

„Akú emóciu vo vás dokáže vzbudiť takýto ľudský odpad? Amerika dnešných dní… To sú tie belošské privilégia? A svetové médiá mlčia ako vždy. Ten chlap na obrázku si našiel bielu frajerku s malým dieťaťom. Toto dieťa týral a takto hrdinsky sa odfotil, aby demonštroval, že na čiernych životoch záleží… Našťastie má príbeh šťastný koniec, keďže podľa vyjadrení z facebooku starej mamy dieťaťa, je už tento muž menom Isaiah Jackson vo väzení a dieťa bolo odobraté zo starostlivosti matky a dané otcovi.“ napísal Mazurek.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *