Muž prišiel na očkovanie s umelou rukou. Vakcínu žiadal do protézy aj po prezradení - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Muž prišiel na očkovanie s umelou rukou. Vakcínu žiadal do protézy aj po prezradení

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bizarný prípad sa odohral v očkovacom centre v severotalianskom regióne Piemont. Muž odmietajúci očkovanie a zároveň túžiaci po covid pase sa tam pokúsil oklamať lekára a pre vakcínu si prišiel s umelou pažou. S originálnym trikom ale neuspel a svoje počínanie teraz musí vysvetliť policajtom.

Taliansky odporca očkovania sa vo štvrtok pokúsil získať covid pas pomerne neobvyklým spôsobom. Na kliniku v meste Biella dorazil vyzbrojený umelou pažou. Aj keď mala divadelná rekvizita pomerne realistickú farbu, zdravotnej sestre sa nezdal jej silikónový povrch. Pacienta preto vyzvala, aby si zložil košeľu. Aj po prezradení triku muž apeloval na lekára, aby prižmúrili oči a vakcínu mu dal.

Zdravotná sestra Filippa Buaová, ktorá falošnú ruku odhalila, vyhlásila, že spočiatku tak drzému pokusu o obchádzanie očkovania ani nemohla uveriť. Uviedla tiež, že v posledných týždňoch sa zdravotníci stretávajú s naštvanými obyvateľmi, ktorí sa nechcú očkovať, ale sú k vakcíne okolnosťami dotlačení. „Som naozaj unavená a mrzí ma, keď vidím všetkých tých ľudí, ktorí si neuvedomujú, ako veľmi je tá vakcína nevyhnutná pre ich ochranu aj zdravie ich blízkych,“ povedala pre web denníku Corriere Dela Sera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *