Mutácia Delta vám urobí len sople v nose. Je čas sa prestať báť, tvrdí vedkyňa Peková - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Mutácia Delta vám urobí len sople v nose. Je čas sa prestať báť, tvrdí vedkyňa Peková

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Mutácia koronavírusu delta vám urobí len sople v nose a je potrebné sa prestať trápne báť o svoj život, zomrieť môžete aj vo výťahu. Pre CNN Prima NEWS to v rozhovore vyhlásila molekulárna genetička Soňa Peková. Ako by postupovala, ak by bola na mieste premiéra Andreja Babiša? Prečo sa rozhodla kandidovať do Snemovne a ľutuje svoje výroky o tom, že koronavírus do Vianoc zmizne? Na to všetko zodpovedala v relácii K veci na CNN Prima NEWS.

“Okamžite by som vrátila všetko do starých koľají. Žiadne sociálne odstupy, žiadne rúška, všetci späť do školy, do práce. Prestať sa báť o svoj život úplne trápne, že umriem na nejaký vírus. Rovnako tak môžem umrieť vo výťahu, keď idem do 11 poschodia, “vyhlásila Peková v rozhovore pre CNN Prima NEWS.

Súčasná mutácia koronavírusu -⁠ delta -⁠ sa podľa nej prejavuje len sopľami v nose a netreba kvôli nej pokračovať vo tvrdých opatreniach, ktoré vláda nastavuje.

“Na jeseň boli naozaj dva dramatické kmene, ktoré to tu vymydlily. Nechcem to znevažovať. Ale delta, ktorá je tu teraz a kvôli ktorej pokračuje drakoniáda, ktorá začala, tak si ju vôbec nezaslúžia. Skutočne sa prejavuje tým, že ľudia majú nádchu. To nie je žiadny dôvod na to, aby sa spoločensky alebo ekonomicky likvidovala spoločnosť, “pokračovala Peková.

Peková okrem iného povie, či by svoj výrok o konci koronavírusu vzala späť alebo prečo sa rozhodla kandidovať do Poslaneckej snemovne? A čo by urobila na mieste premiéra Andreja Babiša ona a ako hodnotia jeho vedenie krajiny v čase krízy?

zdroj: CNN Prima News