Múry a hranice boli základným kameňom každej civilizácie, tvrdí taliansky kňaz, ktorý sa vzoprel pápežovi - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Múry a hranice boli základným kameňom každej civilizácie, tvrdí taliansky kňaz, ktorý sa vzoprel pápežovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kým Pápež František volá po prijímaní migrantov, v talianskej rímskokatolíckej cirkvi sa nájdu aj tí, ktorí sa neboja prezentovať úplne odlišný názor.

V rozhovore pre talianske noviny Il Giornale, vyjadril svoj názor na migráciu otec Giacobbe Elia. Ten tvrdí, aj napriek pápežovi, že múry a hranice boli vždy v histórii úplne zásadným stavebným kameňom vzniku akejkoľvek civilizácie.

Otec Elia sa tiež zastal talianskeho ministra vnútra Salviniho, keď vyjadril názor, že prijímanie migrantov nesmie byť nikdy vykonávané na úkor bezpečnosti.

Hoci sú tieto názory v menšine, nie je otec Elia v rímskokatolíckej cirkvi osamotený. Minulý mesiac vyjadril svoju podporu Salvinimu monsignor Michele Crociata, odborník na Islam, ktorý na tému migrácie tvrdí, že zodpovedný politik musí garantovať bezpečnosť národa a získať kontrolu nad situáciou.

zdroj1 zdroj2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *