Moslimský duchovný sa chystal na rituálne vraždenie zvierat, jedna z kráv ho však zabila - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Moslimský duchovný sa chystal na rituálne vraždenie zvierat, jedna z kráv ho však zabila

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Moslimský duchovný vo východnej Jave (Indonézia), ktorý sa chystal na rituálny zabíjanie zvierat pri príležitosti oslavy islamského sviatku Eid, bol zabitý jednou z kráv, ktorá mala byť obetovaná popravou.

64-ročný muž, známy ako Sureki, mal zavraždiť (obetovať) štyri kusy hovädzieho dobytka a 17 kôz ako súčasť rituálu pre islamský deň obety v mešite v Blitare.

Jedna z kráv, ktorá mala byť obetovaná sa však odtrhla z upevnenia a bežala plnou rýchlosťou 100 metrov smerom k Surekimu, ktorý ju mal v ten deň zabiť.

“Krava sa k nemu náhle rozbehla a hlavou zasiahla bradu [Surekiho],” povedal očitý svedok pre noviny Jakarta Post. „Krava je veľká a divoká.“ dodal.

Sureki sa ešte snažil po vlastných utiecť do nemocnice, ale spadol na hlavu a upadol do kómy. Žil ešte tri dni v kóme, ale doktori ho už nedokázali zachrániť. Bol vedúcim najväčšej islamskej organizácie v krajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *