Moslimská svadba: Maloletá nevesta dostane facku od ženícha, aby pochopila, kto je jej pánom - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Moslimská svadba: Maloletá nevesta dostane facku od ženícha, aby pochopila, kto je jej pánom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Internetom a sociálnymi sieťami koluje video z moslimskej svadby, kde ženích, aby ukázal, kto je tu šéf, dáva facku svojej maloletej neveste. Video sa stalo ihneď virálnym s negatívnymi reakciami.

Dychberúci zvyk na moslimskej svadbe vedie ženícha, aby nevestu, v tomto prípade nevestu, ktorá vyzerá byť výrazne mladšia ako on, “obdaroval” fackou, ktorá má naznačovať, kto je tu pánom už od prvého dňa ich budúceho spoločného života.

Na videu je vidieť, ako sa matka nevesty po facke usmieva a okolostojaci hostia s radosťou tlieskajú. Pohľad dievčaťa však po facke nie je až taký nadšený ako tváre ostatných.

Všetky feministické hnutia a hnutia volajúce po tolerancii by sa mali predbiehať v tom, kto ako prvý zvolá protest proti takémuto zaobchádzaniu s mladým dievčaťom, ktoré bolo možno aj donútené za staršieho muža sa vydať.

https://www.youtube.com/watch?v=U_Sz8FPzcS8

zdroj: ac24.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *