adplus-dvertising

Moslimovia napadli robotníkov, ktorí upravovali stromy: Jednému skoro odťali hlavu

27-ročný Habibur Rahman, z anglického Rochdale, zhromaždil 20 členný gang ako reakciu na napomenutie od robotníkov, ktorí pracovali na úprave okolitých stromov. Tí mu prikazovali, aby nechal na pokoji staršiu ženu, ktorú obťažoval. Správu zverejnil denník Manchester Evening News.

Rahman, nahnevaný tým, že bol na svojom „území“ „zneuctený“, zablokoval robotníkom cestu. „Nechcem ich nechať odísť,“ kričal Rahman zo svojho auta a nazval robotníkov „bielymi parchantami“, ktorí škodia v jeho „krajine“. Nahnevaný gang bol vyzbrojený kladivami, nožmi, mačetami a sekerou.

Osemnásťročný člen Rahmanovho gangu Mohammeda Awais Sajid, vyzbrojený sekerou, sa náhle napriahol a zaútočil na nič netušiaceho mladého muža. „Sajid vykonal obrat o 360 stupňov, ktorého cieľom bolo zvýšiť rýchlosť a devastácii útoku,“ upresňuje štátny zástupca Tim Storrie.

Našťastie si chlapec uvedomil, že sekera letí na jeho hlavu. Zdvihol ruku, aby sa bránil a čepeľ v podstate odrezala ruku pri zápästí. Hrozný incident bol ukončený jedným z robotníkov, ktorý duchaprítomne otočil motorovou pílou na gang, aby ich vydesil. Dovtedy však Rahman stačil zlomiť päsťou nos inému z nich.

Neuveriteľné je, že útočník Sajid, nebol obvinený z pokusu o vraždu. MEN uvádza, že bol namiesto toho odsúdený iba „za zranenie.“ Dostal 18-ročný trest. To znamená, že bude takmer určite automaticky prepustený v polovici trestu na podmienku.

Rahman dostal štvorročný trest odňatia slobody. Jeho brat Zillur Rahma a člen gangu Arsan Ali dostali štvorročné podmienky pre sprisahania za účelom spáchania násilných nepokojov – aj keď, ako je známe, v Anglicku je to bežná prax, že odsúdení si odpykávajú za mrežami iba polovicu trestu.

Deväť ďalších vyšetrovaných osôb v súvislosti s prípadom bolo prepustených bez obvinenia.

Napodiv nie je v miestnych správach ani v policajnom vyhlásení ani zmienka o tom, že by zločiny Rahmana a jeho krajanov mohli považovať za rasovo zamerané, napriek jeho tvrdeniu, že obete sú „bieli parchanti.!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.