adplus-dvertising

Moslim nútil spolužiaka, aby mu na znak poddanosti pobozkal topánku

Židovská komunita v Austrálii je značne pohoršená potom, čo došlo k odhaleniu prípadov šikanovania dvoch mladých chlapcov kvôli ich viere. Jedného z nich okrem iného nútili jeho spolužiaci, aby pobozkal topánku moslimského chlapca. Došlo aj na fyzické útoky a antisemitské nadávky.

Jeden z incidentov, ktorý sa dokonca objavil na sociálnych sieťach, sa stal dvanásťročnému židovskému chlapcovi v Melbourne. Jeho matka ho opísala spravodajskému webu Australian Jewish News.

Jej syna podľa nej vylákal jeden zo spolužiakov do parku. Chlapec si myslel, že budú hrať loptové hry. Namiesto toho ho skupina podobne starých spolužiakov pod hrozbou násilia donútila, aby si kľakol na zem a pobozkal topánku jeho moslimského spolužiaka.

Celý incident si točili aj fotografovali. Záznam sa potom objavil na internete a šíril sa po sociálnych sieťach. Tým však chlapcova šikana len začala. V nasledujúcich mesiacoch sa stal terčom antisemitských nadávok i útokov. Volali na neho okrem iného, že je „židovská opice“.

Jeho tyrani ho tiež fyzicky napádali v priestoroch školy. „Bili ho do tváre, celú ľavú stranu chrbta mal odretú,“ opísala chlapcove zranenie jeho matka. Musel byť ošetrený v nemocnici a potom trpel úzkosťou.

Škola sa odmietala incidentom zaoberať, pretože sa nestal na ich pozemkoch a odkázala rodičov na políciu. Vedenie školy odmietlo situáciu komentovať, vyjadril sa iba hovorca príslušného vládneho úradu. Povedal iba, že „rasizmus a antisemitizmus nebude na školách tolerovaný“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.