Moskva nariaďuje ako prvá na svete povinné očkovanie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Moskva nariaďuje ako prvá na svete povinné očkovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Keďže epidemiologická situácia v Rusku sa zhoršuje, hlavné mesto Moskva prichádza k razantnému kroku. Ako prvé mesto na svete prikazuje povinné očkovanie pre niektorých zamestnancov, ktorí pracujú v odvetviach s vysokým kontaktom medzi ľuďmi.

Úrady v Moskve a okolitých oblastiach v stredu nariadili povinné očkovanie proti koronavírusu pre tých, ktorí pracujú v maloobchode, školstve, zdravotníctve, verejnej doprave a v iných odvetviach, ktoré poskytujú služby veľkému počtu ľudí.

Podniky a inštitúcie musia svojich zamestnancov zaočkovať aspoň na 60% a to do 15.júla musia dostať aspoň prvú dávku vakcíny a najneskôr do 15. augusta musia byť títo zamestnanci úplne zaočkovaní.

„Musíme jednoducho urobiť všetko pre to, aby sme uskutočnili hromadné očkovanie v čo najkratšom možnom čase a zastavili túto strašnú chorobu,“ uviedol starosta Moskvy Sergej Sobjanin.