Monika Jankovská sa pred vyšetrovateľom NAKA priznala k svojej trestnej činnosti

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa v stredu priznala k svojej trestnej činnosti pred vyšetrovateľom NAKA.

Uviedol to cez prestávku výsluchu jej obhajca Peter Erdős, ktorý tvrdí, že rozsiahlo vypovedala k skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu.

Nominantka strany Smer podľa informácií TV Markíza vypovedala na pobočke NAKA v Nitre od 9:00. Jej spontánna výpoveď bude pokračovať popoludní.

Podľa zistení televízie vypovedá Monika Jankovská v súvislosti s akciami Búrka a Víchrica, ktoré sa týkajú korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa približne 20 sudcov a advokátov. Niektoré skutky už podrobne popísal aj bývalý sudca Vladimír Sklenka, ktorého kvôli úzkej spolupráci s políciou prepustili na slobodu. V rámci akcie Víchrica vzniesli obvinenie aj vplyvnému milionárovi Zoroslavovi Kollárovi a smeráckemu právnikovi Davidovi Lindtnerovi. 

K Jankokovskej sa opäť svojsky vyjadril aj premiér svojim statusom „Opička sa priznala. Snaha nebola márna.“

Správu budeme aktualizovať

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353