Slovensko

Monika Jankovská sa pred vyšetrovateľom NAKA priznala k svojej trestnej činnosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa v stredu priznala k svojej trestnej činnosti pred vyšetrovateľom NAKA.

Uviedol to cez prestávku výsluchu jej obhajca Peter Erdős, ktorý tvrdí, že rozsiahlo vypovedala k skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu.

Nominantka strany Smer podľa informácií TV Markíza vypovedala na pobočke NAKA v Nitre od 9:00. Jej spontánna výpoveď bude pokračovať popoludní.

Podľa zistení televízie vypovedá Monika Jankovská v súvislosti s akciami Búrka a Víchrica, ktoré sa týkajú korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa približne 20 sudcov a advokátov. Niektoré skutky už podrobne popísal aj bývalý sudca Vladimír Sklenka, ktorého kvôli úzkej spolupráci s políciou prepustili na slobodu. V rámci akcie Víchrica vzniesli obvinenie aj vplyvnému milionárovi Zoroslavovi Kollárovi a smeráckemu právnikovi Davidovi Lindtnerovi. 

K Jankokovskej sa opäť svojsky vyjadril aj premiér svojim statusom „Opička sa priznala. Snaha nebola márna.“

Správu budeme aktualizovať