Slovensko

Moderátor, ktorý žiadal Kotlebu, aby si dal rúško, si ho dal dolu počas vysielania. Zle sa mu dýchalo! (Video)

Ešte v poslednej septembrovej relácii RTVS O 5 minút 12 si odmietol Marian Kotleba nasadiť rúško. Podľa zákona tým ani nič neporušil, no spustila sa proti nemu obrovská vlna kritiky. Dnes už máme prísnejšie opatrenia a aj samotná RTVS uviedla, že pozvaní hostia budú musieť mať na sebe rúška.

Moderátor Marek Makara vtedy upozornil Kotlebu a nakoniec ho nechal bez rúška. O pár dní na to si ale samotný moderátor počas vysielania strhol rúško z úst. Bolo vidieť, že má jasné dýchacie problémy.

„Vo štvrtok 1. októbra pri moderovaní relácie RTVS Správy a komentáre mal moderátor Marek Makara viditeľné dýchacie problémy v súvislosti s rúškom, ktoré mal na tvári. Aj z tohto dôvodu sme oficiálne požiadali Úrad verejného zdravotníctva o stanovisko, či je možné, aby moderátor pri tvorbe audiovizuálneho diela použil ochranný štít ako alternatívu namiesto rúška. Vzhľadom na krátkosť času sme sa rozhodli, že v tomto individuálnom prípade pri moderovaní relácie O 5 minút 12 použije moderátor Marek Makara namiesto rúška ochranný štít (horné dýchacie cesty mal prekryté),“uviedla v stanovisku hovorkyňa RTVS Andrea Piovarčiová.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!