Mladý zaočkovaný policajt zo Sniny potrebuje transplantáciu pľúc. Žije len vďaka prístrojom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mladý zaočkovaný policajt zo Sniny potrebuje transplantáciu pľúc. Žije len vďaka prístrojom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Veľmi smutné obdobie sa začalo pre slovenského policajta Juraja zo Sniny. Toho s covidom previezli do nemocnici a neskôr do Kežmarku, kde mali voľnú pľúcnu ventiláciu. Teraz bojuje o život.

Pán Juraj podľa slov manželky nikdy nebral žiadne lieky, bol nefajčiar a dokonca aj zaočkovaný. Dnes žije len vďaka prístrojom a potrebuje transplantáciu pľúc.

Po kolapse pľúc ho museli presunúť na ARO do špecializovanej nemocnice vo Vyšných Hágoch. Teraz je v umelom spánku, dýchať nedokáže, kyslík sa mu do krvi dostáva vďaka prístrojom.

„Jeho jediná šanca na život je transplantácia pľúc, keďže pľúcne tkanivá už nie sú schopné obnovy alebo regenerácie,“ uviedla policajtova manželka Lívia Kerlíková pre RTVS.

Jediná šanca pre slovenského policajta je teraz v Českej republike, kde takýto zákrok robia. Ostáva len veriť, že všetko dobre dopadne.

One Reply to “Mladý zaočkovaný policajt zo Sniny potrebuje transplantáciu pľúc. Žije len vďaka prístrojom”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *