Mladý profesionálny futbalista skolaboval na tréningu. Pred Vianocami umrel na infarkt - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Mladý profesionálny futbalista skolaboval na tréningu. Pred Vianocami umrel na infarkt

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Mladý chorvátsky futbalista Marin Čačič skolaboval počas tréningu. Až 23-ročný obranca z klubu NK Nehaj na následky infarktu potom v nemocnici zomrel. Stalo sa tak deň pred Štedrým dňom. Lekári o jeho život bojovali štyri dni.

„Marine, Senj (chorvátske mesto, pozn. red.) a tvoj Nehaj sú s tebou. Len bojuj a vyhraj,“ uviedol klub po incidente, ktorý sa stal 19. decembra.

Marin Čačič, ktorý hral tretiu najvyššiu chorvátsku súťaž, upadol do bezvedomia 19. decembra počas tréningu. Hneď potom ho záchranári previezli do nemocnice. Podľa chorvátskeho webu Index.hr malo ísť o infarkt.

Lekári o život mladého futbalistu bojovali tri dni. 23. decembra však športovec zomrel. Okrem rodinných príslušníkov a klubu nad jeho predčasným odchodom smúti aj Marinovi priatelia i futbalisti zo všetkých kútov sveta. Čačič hral okrem klubu Nehaj aj za chorvátsky prvoligový tím HNK Rijeka. Krátko pôsobil aj v Taliansku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *