Mladý hokejista odpadol počas zápasu a nečakane umrel - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Mladý hokejista odpadol počas zápasu a nečakane umrel

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vo veku 16 rokov zomrel hokejový talent Dynama Moskva Valentin Rodionov. Ruský obranca skolaboval v zápase mládežníckej MHL. Lekári ho v nemocnici šesť dní udržiavali v umelom spánku. Svoj boj bohužiaľ v sobotu prehral.

„Valentin Rodionov dnes zomrel na jednotke intenzívnej starostlivosti. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom Valentina. Je to veľká tragédia pre celý hokej. Smútime s vami,“ uviedol klub v sobotu na Twitteri.

Rodionov stratil vedomie 21. novembra počas zápasu moskovského derby mládežníckej MHL ligy. Jeho Dynamo hralo proti CSKA. Išlo o zápas hokejových talentov narodených v roku 2005.

Keď na striedačke upadol do bezvedomia, zdravotníci mu okamžite poskytli prvú pomoc. Mladý obranca bol potom prevezený do moskovskej Detskej nemocnice Morozov. Lekári o jeho život bojovali šesť dní. Nakoniec sa im ho zachrániť nepodarilo. Rodionov v sobotu zomrel, príčinu smrti klub nezverejnil.

One Reply to “Mladý hokejista odpadol počas zápasu a nečakane umrel”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *