Slovensko

Mladí slovenskí športovci tento týždeň nečakane umreli na ihriskách

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku aj v zahraničí nečakane v posledných dňoch prišli o život mladí športovci. Dvaja zo Slovenska a jeden zo zahraničia. Smutné správy prichádzajú v časoch, kedy odpadol na futbalových majstrovstvách európy EURO 2020 dánsky futbalista Christian Eriksen.

Prvá smutná správa prichádza z Prešove, kde prišiel o život hráč hokejbalového družstva HBK Lion Svidník Peter Gulík (40). Denník Plus jeden deň zistil, že hokejbalista začal počas hry z ničoho nič cúvať a zrazu odpadol. Aj napriek tomu, že mu bola podaná okamžite prvá pomoc, život mu to nezachránilo. Podľa medializovaných informácií mu zrejme zlyhalo srdce.

Smutný koniec mal aj piatkový zápas medzi futbalistami Ostrova a Prašníka. Pri odchode z ihriska skolaboval stredopoliar Rastislav Bielik (46), ani jeho sa napriek podanej prvej pomoci nepodarilo zachrániť. O jeho úmrtí informoval portál trnavskyhlas.sk, ktorý uviedol, že Rastislav náhle odpadol a už sa ho nepodarilo prebrať.

V zahraničí prišiel o život olympijský víťaz v bedmintone Markis Kido zomrel vo veku 36 rokov po tom, ako skolaboval počas priateľského zápasu v Jakarte.