Slovensko

Mladí proti fašizmu už útočia na muža, ktorý stojí za otváraním reštaurácii. Lebo zdieľal Mazureka a bol na proteste

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Facebooková stránka Mladí proti Fašizmu, ktorú založil chlapec menom Marek Mach a tvári sa, že bojuje proti fašizmu obrázkami na internete, sa pustila do muža, ktorý stojí za otváraním reštaurácii či fitness centier na Slovensku, aj keď to nemajú dovolené.

Miroslava Heredeš sa stal terčom tejto silne neoliberálnej stránky, ktorá vyhľadáva a prezentuje ľudí, ktorí nejdú so silným liberálnym prúdom. Heredeš stojí za iniciatívou „Bojujeme za naše Gastro“ a spolu s ním sa rozhodli už stovky podnikov otvoriť, pretože sú na pokraji krachu a štát im nedokázal pomôcť.

Marek Mach a jeho stránka okamžite zverejnili fotografiu muža, ktorý sa snaží zachrániť gastro priemysel a prehľadali jeho osobný profil, aby na neho niečo našli. Heredeš označili ako podporovateľa Milana Mazurek, Blahu či antirúškara. Zabudli však na to, že Heredeš zdieľa všetko, čo je kritické voči vláde a zdieľal tak napríklad aj status Biháriovej z Progresívnej Slovenska.

Žijúc však z facebookej stránky a snoriť po cudzích profiloch je ľahšie, ako mať prevádzku a zamestnávať niekoľko zamestnancov a podporovať tak aj ekonomiku. To už mladý neoliberál však nevidí. Ten sa naháňa len za počtom lajkov na stránke.