Mladí ľudia v eurovoľbách najviac volili ĽSNS - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mladí ľudia v eurovoľbách najviac volili ĽSNS

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Malá účasť v eurovoľbách na Slovensku znamenala aj najmenej mladých voličov na Slovensku.

Mladých ľudí vo veku od 18 do 24 rokov prišlo voliť do Európskeho parlamentu len 11% z celkového počtu voličov. V predošlých eurovoľbách to bolo ešte tragickejších 6 %.

Euractiv informuje, že najmladších voličov má strana ĽSNS a z prieskumu vyplýva, že najnižšie vekové skupiny tvorili až 14 % elektorátu, čo je zároveň najvyšší podiel spomedzi všetkých strán.  

„Na účasť boli motivovanejší proeurópsky naladení občania. Spomedzi tých, ktorí si myslia, že projekt európskej integrácie by mal pokračovať a integrácia by sa mala prehlbovať, volilo až 37 percent, z tých, ktorí v EÚ nevidia budúcnosť, iba 11 percent,“ uviedla sociologička Oľga Gyárfášová pre Euractiv.

Voliči si strany vo väčšine nevyberali len na základe predvolebných  programov alebo postojov k jednotlivým hraničným témam, skôr na základe emocionálnych väzieb, sympatií a dôvery k jednotlivým členom strán. Konkrétne osoby podľa prieskumu najviac zavážili u ĽSNS (43 percent) a PS/SPOLU (34 percent).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *