Politika

Miroslav Radačovský: „Marián Kuffa nemá v genetickej výbave strach“

Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii nominovali na Homofóba roka aj kňaza Mariána Kuffu.

Homofóbia je termín, ktorým sa označuje diskriminácia, odpor alebo strach z homosexuality alebo homosexuálne orientovaných osôb. Jednoducho, homofób je človek, ktorý má strach z iného človeka a pociťuje voči nemu odpor.

Otec Marián Kuffa

Mal som tú česť poznať kňaza Mariána Kuffu skôr, ako sa možno niektorí z mladých ľudí narodili. Mal som tú česť pred viac ako 20 rokmi svojou troškou pomôcť pri problémoch s výstavbou dnes už veľkého a úspešného Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach. Mal som tú česť riešiť ako sudca aj spoluprácu s p. Kuffom problémy jeho „chovancov“ a to rôznych, počnúc agresívnymi ľuďmi, ľuďmi závislými na alkohole a podobne.
Teda poznám ho, poznám jeho charakter, resp. poznal som ho, pretože už dlhší čas som s ním v kontakte nebol, ale som presvedčený, že sa nezmenil. Predovšetkým kňaz Marián Kuffa nikdy nemal, nemá a nebude mať strach z kohokoľvek, nech by bol akýkoľvek, pretože to nemá dané vo svojej genetickej výbave.

Kňaz Marián Kuffa je bývalý horolezec, športovec, karatista a jazdec na koni. Sám som jazdec na koni, viem to posúdiť a chcel by som upozorniť priateľov z Dúhového Slovenska na to, že cválať na dobrom koni v horskom prostredí po skalách a potokoch, to nie je dúhový pochod v zaujímavom oblečení. Toto zvládne len skutočný chlap alebo skutočná žena.

Nerád niekoho urážam alebo osočujem, ale musím to v konkrétnom prípade jednoducho konštatovať. Vážení priatelia z IĽP, vážení priatelia z Dúhového Slovenska, v prípade p. Mariána Kuffu sa musíte hanbiť, p. Marián Kuffa je odvážny muž, odvážny kňaz, ľudí sa nebojí, ľuďom pomáha a pokiaľ pomenováva problém homosexuality, je to jeho občianska a pastoračná povinnosť.

Pokiaľ kňaz Marián Kuffa je na FB stránke a pokiaľ si tento môj príspevok prečíta, s určitosťou potvrdí to, že píšem absolútnu pravdu o jeho osobe a jeho charaktere. Hanbite sa tí, čo ho staviate do polohy homofóba. P. Kuffa je skutočný Slovák, skutočný chlap, akých Slovensko a Slováci potrebujú.

Zdroj: Hlavnydennik.sk

One Reply to “Miroslav Radačovský: „Marián Kuffa nemá v genetickej výbave strach“”

  1. Otec Marián Kuffa je Boží Svätý, napísala som to aj pánovi Róbertovi Bezákovi, aby sa do neho nenavážal, ako to urobil počas prezidentskej kampane. Či azda niekto urobil viac pre najposlednejších z posledných v tejto spoločnosti ako M.Kuffa? Alebo ho kritizujete, bez toho, že by ste niečo o ňom vedeli?
    Výborný článok. Vďaka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *