Minulú zimu zomrelo na chlad 16-tisíc Britov, nemali peniaze na kúrenie. O migrantov je však postarané - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Minulú zimu zomrelo na chlad 16-tisíc Britov, nemali peniaze na kúrenie. O migrantov je však postarané

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Britské médiá priniesli správu so šokujúcimi číslami z minuloročnej zimnej sezóny v krajine. Aj keď je Veľká Británia krajinou vo vyspelej západnej časti našej planéty, sú tu ľudia, ktorí nemajú dostatok peňazí na zimné kúrenie, ktoré je v zemi enormne drahé.

Podla čísel, ktoré priniesli britské médiá, zomrelo na následok chladu vo vlastných bytoch či domoch až 16 500 občanov. Väčšinu z týchto čísel tvorili dôchodcovia, ktorí si nemohla dovoliť platiť vysoké účty a tak šetrili na kúrení, čo im nakoniec bolo osudným.

V diskusiách na sociálnych sieťach sa ale okamžite začalo kritizovať toto vysoké číslo zbytočných úmrtí, hlavne z dôvodu, že migranti z Afriky, ktorí prišli do Anglicka, takéto problémy nemajú, pretože štát ich podporuje sociálnymi dávkami a sami nemusia platiť účty za kúrenie.

Ľudom sa nepáčilo, že domáci Briti, ktorí celý život pracovali, si nemôžu dovoliť platiť vysoké účty za kúrenie a končí to takto tragicky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *