Ministrovi Krajčimu sa nepáči, že Slováci si nechcú ukrojiť zo svojho spôsobu život a situácia začína byť vážna - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ministrovi Krajčimu sa nepáči, že Slováci si nechcú ukrojiť zo svojho spôsobu život a situácia začína byť vážna

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčiho (OĽANO) začína byť situácia s testovaním vážna a mali by sme začať testovať ešte viac.

Povedal to na prednáške na konferencii Vizionári v zdravotníctve 2020. Ako informuje portál vZdravotnictve.sk, za slabší článok minister označil kapacity regionálnych úradov verejného zdravotníctva a laboratórií. Tie dokážu za deň otestovať maximálne 7 500 ľudí.

O dva až tri týždne podľa Krajčího dosiahneme maximálne testovacie kapacity, pričom kapacity niektorých regionálnych úradov už boli presiahnuté. V najbližšom období má však Slovensko nakúpiť nové antigénové testy, ktoré odhalia pozitívne osoby do hodiny.

Slovensko podľa šéfa rezortu zdravotníctva stojí na rázcestí epidémie koronavírusu. Ako konštatoval, nie je vylúčené, že krivka nakazených bude stúpať.

„Obávam sa, že práve množstvo infikovaných a ten spôsob života, ktorý Slováci momentálne vedú a nechcú si z neho ‚ukrojiť‘, môže spôsobiť, že sa nám to postupne začne vymkýnať spod kontroly,“ povedal minister.