Ministerstvo robí kampaň s mužom, ktorý odmietal očkovanie a teraz potrebuje kyslík. Nie je ale problém nadváha a žiadne slnko? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ministerstvo robí kampaň s mužom, ktorý odmietal očkovanie a teraz potrebuje kyslík. Nie je ale problém nadváha a žiadne slnko?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slováci sa stále vo väčšine odmietajú očkovať ešte stále experimentálnymi vakcínami a tak sa Ministerstvo zdravotníctva snaží presviedčať, že očkovanie je jediná cesta k “slobode”. Teraz na to použili prípad Tibora z bratislavskej nemocnici.

Jeho video zverejnili na sociálnej sieti, kde dvadsaťdeväťročný pacient Tibor hovorí, že urobil chybu, keď sa ešte nezaočkoval proti koronavírusu. Tibor mal očkovanie odkladať až sa nakoniec nakazil a skončil hospitalizovaný na Infekčnej klinike na Kramároch. V súčasnosti pacient potrebuje kyslík. Nemocnica tvrdí, že by sa Tibor v takejto situácii nemusel ocitnúť, ak by očkovanie neodkladal. „Beriem to ako veľkú, zásadnú chybu, že som nebol očkovaný. Keby sa dal vrátiť čas, okamžite sa očkujem,“ hovorí Tibor.

K tomuto prípadu sa však vyjadrili aj odborníci, ktorí vidia v Tiborovej hospitalizácii aj iné možné príčiny, prečo sa nakazil a potrebuje pomoc. Niektorým sa zdá, že problémom môže byť jasná Tiborová nadváha či bledá pokožka, ktorá môže značiť deficit vitamínu D.

“Áno – keď je niekto obézny (Tibor – foto) a pracovne je tak vyťažený, že nechodí na slnko, je bledý a nepochybne hlboko vitamín D- deficitný (Tibor – foto, hladinu jeho sérového D by som rád videl), potom má dve možnosti: A, brať aj v lete dostatočne vysoké (a vysoko bezpečné) dávky vitamínu D + schudnúť – alebo B. risknúť to a dať si pichnúť experimentálnu mRNA vakcínu v nádeji, že jemu sa myokarditída (zápal srdcového svalu) alebo trombózy vyhnú. Držme Tiborovi palce – a ak ste vy alebo vaši príbuzní a priatelia obézni a bledí, poučte sa z jeho prípadu.” napísal na sociálnej sieti lekár Juraj Mesík.