Minister zdravotníctva: Nie je dokázané, že zaočkovaní nebudú roznášači, takže budú stále nosiť rúška

Vakcína už čoskoro bude na Slovensku a vo vzduchu stále visia otázky toho, aké pravidlá budú platiť pre zaočkovaných a nezaočkovaných.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v parlamente hovoril o tom, že očkovanie bude dobrovoľné a aj u zdravotníckeho personálu. Podľa neho by sa mal aj každý občan sám rozhodnúť, ktorou vakcínou by sa chcel zaočkovať.

Podľa ministra sa predpokladá, že zaočkovaní nebudú roznášači, no stále to nie je dokázané a prebiehajú štúdie. Kým to nebude jasné, aj zaočkovaní budú musieť nosiť rúška.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353