Minister zdravotníctva Krajčí končí vo svojej funkcii

Minister zdravotníctva Marek Krajčí končí vo svojej funkcii, ktorú podľa koaličných partnerov nezvládal v súvislosti s riadením padémie.

Odvolať Krajčího bolo podmienkou strany SaS a Za Ľudí na to, aby ďalej pokračovali vo vláde v aktuálnom zložení. Premiér Igor Matovič zostáva vo svojej pozícii. 

„Nepoznám človeka, ktorý by každým jedným krokom prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie,“ povedal Matovič o Marekovi Krajčím. 

Krajčí poďakoval klubu OĽaNO a hnutiu Sme rodina. „Žiaľ, dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde mojou demisiou,“ povedal končiaci minister.

„Opakovane som komunikoval, že nie som prilepený na svoju stoličku. Vzdávam sa svojej pozície a chcem poďakovať všetkým pracovníkom na ministerstve zdravotníctva, ktorí to so mnou celý rok ťahali. Stále sme v pandémii, ktorá je bezprecedentná,“ dodal.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353