Minister zdravotníctva Krajčí končí vo svojej funkcii

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Marek Krajčí končí vo svojej funkcii, ktorú podľa koaličných partnerov nezvládal v súvislosti s riadením padémie.

Odvolať Krajčího bolo podmienkou strany SaS a Za Ľudí na to, aby ďalej pokračovali vo vláde v aktuálnom zložení. Premiér Igor Matovič zostáva vo svojej pozícii. 

„Nepoznám človeka, ktorý by každým jedným krokom prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie,“ povedal Matovič o Marekovi Krajčím. 

Krajčí poďakoval klubu OĽaNO a hnutiu Sme rodina. „Žiaľ, dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde mojou demisiou,“ povedal končiaci minister.

„Opakovane som komunikoval, že nie som prilepený na svoju stoličku. Vzdávam sa svojej pozície a chcem poďakovať všetkým pracovníkom na ministerstve zdravotníctva, ktorí to so mnou celý rok ťahali. Stále sme v pandémii, ktorá je bezprecedentná,“ dodal.