Minister zdravotníctva: Ak by bolo očkovanie proti koronavírusu povinné, nebol by som proti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Minister zdravotníctva: Ak by bolo očkovanie proti koronavírusu povinné, nebol by som proti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Lengvarský diskrimináciu nezaočkovaných nevníma ako reálnu či opodstatnenú. Očkovanie proti koronavírusu by mohlo byť medzi povinnými.

„Antivaxinačné kampane tu boli aj keď som robil ešte ako obvodný lekár. Samozrejme, pokiaľ máte zaočkovanosť u detí nad 90 %, tak imunita funguje. Brali sme to tak, sú to ľudia, ktorí majú iné názory, nechajme ich tak. Ale v tejto situácii si myslím, že záujem verejného zdravia je nadradený individuálnemu záujmu jednotlivca. Pokiaľ mám informácie správne, niektoré štáty už uvažujú aj o povinnom očkovaní. Má to súvis s postupným očkovaním detí, pokiaľ bude vakcína vyhodnotená ako bezpečná, tak bude zaradená do kalendára povinných očkovaní dieťaťa,“ povedal v diskusnej relácii na rádiu Expres.