Minister vnútra nevyvesil čierne vlajky a tak tisíce ľudí po Slovensku zapaľujú sviečky Lučanskému - MAGAZÍN 1
Slovensko

Minister vnútra nevyvesil čierne vlajky a tak tisíce ľudí po Slovensku zapaľujú sviečky Lučanskému

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Manželka zosnulého generála Milana Lučanského sa rozhodla na sociálnej sieti poďakovať personálu prešovskej nemocnici.

V príspevku spomenula zdravotné sestry na ARO a veľkú vďaku posiela primárovi nemocnice Borisovi Mavrodievovi, “ktorý prišiel do práce napriek dovolenke. Jeho prístup a práca boli ukážkové a celej nemocnici patrí naše ĎAKUJEM.” píše Lučanská.

“Takisto z celého srdca ďakujem za prejavy úcty zo strany verejnosti, o ktorých sa dozvedáme z fotografií zasielaných z celého Slovenska.”

Ľudia po celom Slovensku začali zapaľovať sviečky bývalému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému.

„Na záver by som chcel dodať, že vzhľadom na skutočnosť, že nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku a s ohľadom na okolnosti prípadu, ministerstvo vnútra nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách. Príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru,“ uviedol minister vnútra Mikulec.