Minister Slovákom: Bez očkovania do roboty nepôjdete! Kedy a kde ho takto prikazujú nové opatrenia? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Minister Slovákom: Bez očkovania do roboty nepôjdete! Kedy a kde ho takto prikazujú nové opatrenia?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Výhody pre očkovaných sú aj v novom covid semafóre. Majiteľ prevádzky si sám vyberie, či pustí len očkovaných alebo testovaných či úplne všetkých. Prevádzky len pre očkovaných budú mať najväčšiu voľnosť v kapacite ľudí či otvorení prevádzky.

Návštevy v nemocniciach budú od pondelka len pre zaočkovaných. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v rozhovore pre Denník N reagoval na to, či budú takto musieť byť očkovaní aj všetci lekári. „Toto budem riešiť s riaditeľmi nemocníc. Táto otázka je dosť ošemetná. Zdravotníci používajú ochranné pomôcky, ale budeme na tom pracovať. Tu je otázkou aj povinné očkovanie,“

O čo ide? Podľa ministra bude platiť, že ak sa rozhodne nejaká prevádzka púšťať bez obmedzení k sebe len zaočkovaných, mimoriadne to ovplyvní aj zamestnancov. „Samozrejme. Všetci, ktorí budú v danej chvíli na danom mieste, musia byť zaočkovaní,“ vyjadril sa jasne Lengvarský o tom, že sa vlastne bez očkovania do práce vôbec nedostanú.

Ako to bude s povinným očkovaním určitých skupín ľudí? „Veľká diskusia k tomu neprebehla, pripravujeme k tomu materiál. Riešilo sa to na viacerých ústredných krízových štáboch a máme analýzy, že je to právne v poriadku.  Uvedomujem si však problematickú vymáhateľnosť a sankcionovanie, nedajbože prepúšťanie z práce alebo neplatené voľno, ako to robia v iných krajinách. Pri dnešnom nedostatku personálu v zariadeniach alebo školách to vidím ako problematické. Z právnej stránky však nie je problém nariadiť to,“ uviedol pre Denník N.