Slovensko

Minister sa pýta, čo majú robiť: Keď niekto príde a povie, čo máme urobiť, bude veľmi populárny

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Marek Krajčí hovorí, že robia všetko čo je v ich silách. Iní z radov odborníkov zase tvrdia, že lockdown prišiel príliš neskoro a situácia je vraj kvôli tomu zlá a Krajčí sa nemá vyhovárať na britský variant koronavírusu. Podľa TV Markíza množstvo ľudí nedodržiava zavedené opatrenia, polícia denne odhalí desiatky porušení. 

Podľa ministra Krajčího neexistuje krajina, kde ľudia dodržiavajú opatrenia proti pandémii na 100%. Analytik projektu Dáta bez pátosu Ivan Bosňák a matematik Richard Kollár upozorňujú, že aj keď máme prísny lockdown, nekontrolujú sa hranice, cez ktoré môže prichádzať veľké počet nakazených. 

Minister zdravotníctva Krajčí chce presunúť letnú prax študentov, ktorí majú prísť pomáhať do nemocníc, ale nevylúčil ani to, že Slovensko bude musieť požiadať o pomoc Európsku úniu. Tvrdí však, že momentálne nie je jasné, akým smerom sa budeme uberať. 

„Čo máme urobiť? Keď niekto príde a povie, čo máme urobiť, bude veľmi populárny,” dodal Krajčí.