Slovensko

Minister obrany vyzýva súkromných podnikateľov, aby pomáhali pri testovaní

Na tlačovej konferencii zhodnotil pilotné testovanie obyvateľstva premiér Igor Matovič a uviedol, že malo zmysel. Otestovať sa v najrizikovejších regiónoch prišli za tri dni 140 945 ľudí a z nich sa zistilo 5 594 infekčných. Premiér uviedol, že účasť na testovaní tak bola 91 % a celková infekčnosť na koronavírus bola takmer 4-percentná.

K tejto akcii sa vyjadril aj hlavný hygienik Ján Mikas „Som rád, že po dlhom čase môžeme povedať niečo pozitívne a mohli by sme to brať ako bod zlomu, keď spoločnými silami zlomíme niečo v situácii druhej vlny pandémie na Slovensku,“ uviedol.

Minister obrany Jaroslav Naď odpovedal na otázky redaktorky televízie TA3, ktorá sa pýtala, či sa celoplošné testovanie na celom území Slovenska stíha uskutočniť, keďže máme 12-tisíc zdravotníkov a niekde hlásia aj problémy s chýbajúcimi stanmi.

Naď odpovedal, že o tom rozhodne Ústredný krízový štáb, ktorý zasadá v pondelok, ale celoplošné testovanie by malo prebehnúť. Ďalej vyzýva podnikateľov, aby pomohli v odberných miestach „…mnoho podnikateľov poskytlo rôzny materiál samospráve priamo na mieste.“