Minister Naď má v tíme človeka obvineného z dvoch trestných činov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Minister Naď má v tíme človeka obvineného z dvoch trestných činov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď má v tíme človeka, ktorý je obvinený z dvoch trestných činov. Ide o externého poradcu Petra Koreňa, ktorý je obvinený z ohovárania a nebezpečného sledovania. Informáciu priniesol portál Pluska.

Koreň je človek z prostredia Vojenského obranného spravodajstva, ktorý má na starosti konzultácie a zastúpenie rezortu pri zavádzaní výzbroje a techniky v našej armáde. Na tom by nebolo nič problematické, keby nebol obvinený až z dvoch trestných činov.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru dňa 28. 4. 2020 začal a súčasne vzniesol obvinenie páchateľovi pre prečin ohovárania v jednočinnom súbehu s prečinom nebezpečného prenasledovania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, pretože vyšetrovanie pokračuje,“ povedala Veronika Martiniaková z krajskej polície v Bratislave.

Zistené informácie hovoria o tom, že Koreňovi prekážali stretnutia jeho bývalej známosti s novým mužom, na ktorého podľa všetkého chorobne žiarlil a podľa média sa mu stalo „zo dňa na deň zo života peklo“.

Jemu aj jeho manželke prišlo postupne 110 anonymov – esemesky, maily, listy. „A všetko totálne výmysly. Sú to posadnutí, chorí ľudia. Patria do blázinca,“ hovorí muž, ktorého meno novinári, pochopiteľne, neprezradili.

S Koreňom sa vraj nikdy osobne nestretol. Ale má podozrenie, že ho on alebo ním najatí ľudia prenasledovali. Z odoslaných správ totiž vyplývalo, že Koreň presne vie, čo v danej chvíli jeho sok v láske robí.

„Keď sedíte pri obede a dostanete esemesku: Dobrú chuť. Alebo ste na diaľnici a niekto vám napíše: Ako sa ide na diaľnici? Alebo vám priamo na Štedrý deň príde správa, že vám posiela pozdrav nejaká žena aj s dieťaťom. Spôsobilo mi to v rodine veľmi veľké problémy,“ dodáva muž.

Naďa ale tieto informácie nevyrušujú natoľko, aby s Koreňom ukončil spoluprácu, aspoň zatiaľ. „Pán poradca podal ministrovi vysvetlenie záležitosti z jeho pohľadu. Môžeme však potvrdiť, že v prípade, ak bude v tejto veci podaná obžaloba, pán minister spoluprácu s pánom Koreňom ukončí, o čom je upovedomený,“ napísala okrem iného hovorkyňa ministerstva.