Minister Mikulec: Polícia je pripravená kontrolovať SMS-ky s priepustkami

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Včera prebehla správa o tom, že štát by podľa ministra zdravotníctva mohol kontrolovať zákaz vychádzania aj pomocou SMS správ, kedy by si ľudia museli pýtať od centrály výnimku, z tohto zákazu, ktorú by im následne museli schváliť.

Minister vnútra Roman Mikulec informoval, že ak by v tejto otázke panovala v rámci ďalších rokovaní zhoda, ministerstvo vnútra, respektíve Policajný zbor SR je podľa neho pripravený plniť úlohy, ktoré mu z toho vyplynú.

Roman Mikulec tvrdí, že takýto systém má svoju logiku. „Ak sa nemýlim, ten systém bol dobre uplatnený v Grécku, ktoré aj vďaka tomu celkom úspešne situáciu zvládlo. Ale nie, nerozprávali sme sa ešte o tom,” podotkol. „Viem si predstaviť veľa vecí, netvrdím, že takáto možnosť nie je reálna, keďže, ako som povedal, fungovalo to aj v Grécku. Museli by sme sa však porozprávať o tom, ako by to fungovalo, akým spôsobom by sa to kontrolovalo. Skôr by som však apeloval na ľudí, aby si uvedomili, že situácia je vážna, mali by obmedziť mobilitu a mali by striktne dodržiavať opatrenia,” uviedol s tým, že ak ich nedodržiavajú, nie je to len o tom, že porušujú nariadenia, ale predovšetkým ohrozujú svoje životy a životy svojich blízkych.