Mimovládky zúria, že sú Moslimovia často prehľadávaní na letiskách. Vraj ide o islamofóbiu

Podľa zákona o terorizme z roku 2000 majú britské úrady právomoci zadržiavať podozrivých na letisku až šesť hodín, pričom ich práva sú krátená, napríklad musia vypovedať.

Neziskovka s názvom “Cage”, ktorá sa zaoberá moslimskými väzňami, sa sťažuje, že väčšina podozrivých z terorizmu boli moslimovia a jedná sa podla nich o jasnú islamofóbiu.

Organizácia sa tiež sťažuje, že ženy na letisku musia často dávať dole svoj hidžáb, čo je vraj forma poníženia a môže ísť o porušenie právnych predpisov o rovnosti.

Štúdia na Cambridge University dospela k záveru, že 88 percent z tých, ktorí boli podrobení starostlivým prehliadkam, boli moslimovia. Policajti však za svojou prácou stoja, hovorca ministerstva vnútra uviedol: “Využitie Plánu 7 (protiteroristického zákona) je pre políciu životne dôležité v boji proti terorizmu a autori tejto správy jasne uvádzajú nepravdivé skutočnosti, aby vyhovovali ich vlastným vopred stanoveným záverom.”

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!