Mimovládky zúria, že sú Moslimovia často prehľadávaní na letiskách. Vraj ide o islamofóbiu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mimovládky zúria, že sú Moslimovia často prehľadávaní na letiskách. Vraj ide o islamofóbiu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa zákona o terorizme z roku 2000 majú britské úrady právomoci zadržiavať podozrivých na letisku až šesť hodín, pričom ich práva sú krátená, napríklad musia vypovedať.

Neziskovka s názvom “Cage”, ktorá sa zaoberá moslimskými väzňami, sa sťažuje, že väčšina podozrivých z terorizmu boli moslimovia a jedná sa podla nich o jasnú islamofóbiu.

Organizácia sa tiež sťažuje, že ženy na letisku musia často dávať dole svoj hidžáb, čo je vraj forma poníženia a môže ísť o porušenie právnych predpisov o rovnosti.

Štúdia na Cambridge University dospela k záveru, že 88 percent z tých, ktorí boli podrobení starostlivým prehliadkam, boli moslimovia. Policajti však za svojou prácou stoja, hovorca ministerstva vnútra uviedol: “Využitie Plánu 7 (protiteroristického zákona) je pre políciu životne dôležité v boji proti terorizmu a autori tejto správy jasne uvádzajú nepravdivé skutočnosti, aby vyhovovali ich vlastným vopred stanoveným záverom.”