Milana Uhríka nahradí v Národnej rade Chmelár - MAGAZÍN 1
Slovensko

Milana Uhríka nahradí v Národnej rade Chmelár

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba poďakoval všetkým 118-tisícom voličom, ktorí podla neho ukázali, že ĽSNS patrí do európskej politiky.

„Bolo to pre mňa príjemným prekvapením, že sme získali až dva mandáty,“ uviedol podpredseda strany a poslanec NR SR Milan Uhrík s tým, že osobne ho potešilo, že ho ľudia prekrúžkovali zo 14. miesta. Po odchode Uhríka do EP nastúpi na uvoľnený mandát v NR SR právnik Marian Chmelár, povedal Kotleba.

Podľa Milana Uhríka v európskom parlamente majú záujem „spolu s ostatnými podobne zmýšľajúcimi politikmi z iných štátov rozbehnúť spoluprácu na najvyššej úrovni a vytvoriť formu frakcie alebo niečo podobné.“ Takto by chcel presadzovať záujmy Slovenska v EÚ, lebo pôvodná myšlienka Únie nie je zlá, „zlá je len politika, ktorú súčasná EÚ razí“.

Takmer 43-tisícom voličom poďakoval aj druhý zvolený poslanec do EP na kandidátke ĽSNS emeritný sudca Miroslav Radačovský, ktorý rozhodoval v pozemkovej kauze prezidenta Andreja Kisku. Bývalý sudca chce tak ako doteraz slúžiť občanom Slovenskej republiky a zastupovať ich záujmy.

„EÚ je projekt, ktorý treba určitým spôsobom zreformovať, nie zrušiť. V prípade, že sa to nepodarí, zruší sa aj sama,“ uviedol Radačovský s tým, že je záujem, aby štáty kooperovali. Obaja zvolení poslanci prezentovali dobrú jazykovú vybavenosť na svoje pôsobenie v europarlamente.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *