Milan Uhrík: "Načo sú tu americké vrtuľníky? Je vojna? Pred kým nás akože chránia?" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Milan Uhrík: “Načo sú tu americké vrtuľníky? Je vojna? Pred kým nás akože chránia?”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V stredu 29. mája 2019 pristálo na letisku v Piešťanoch päť bojových vrtuľníkov Apache a dva transportné vrtuľníky Chinook, ktoré smerovali na cvičenie do Maďarska a Rumunska. Na letisku v Piešťanoch doplnili palivo a posádka tam strávila jednu noc.

Američania ale požiadali Slovensko o dotankovanie paliva aj pri spiatočnej ceste, ktoré by sa malo uskutočniť 19. júna. Rezort obrany mal však túto žiadosť odmietnuť. „Rezort obrany súhlasil s preletom, avšak odmietol medzipristátie. O bližšie informácie je potrebné žiadať rezort obrany, ktorý rozhoduje o vyhovení alebo nevyhovení americkej žiadosti,“ uviedol hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel.

Europoslanec Milan Uhrík však nerozumie, prečo sa z tejto témy robí taký škandál a má jednoduché riešenie problému:

“Vraj veľký škandál, lebo americké vrtuľníky letiace cez Slovensko tu nemohli dotankovať palivo. Pritom riešenie je jednoduché. Žiadny americký vrtuľník – žiadny problém. Načo sú tu?! Čo je vojna? Či pred kým nás “chránia”? Keď tu nebudú zbytočne poletovať, nebudú potrebovať ani tankovať a všetci budú spokojnejší.” napísal Uhrík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *