Politika

Milan Mazurek: „Európska Únia míňa na svoju reklamu viac ako celá firma Coca – Cola. Prečo tieto peniaze nedá pre ľudí?“ (Video)

Milan Mazurek (ĽSNS) o Európskej Únii.

3 Replies to “Milan Mazurek: „Európska Únia míňa na svoju reklamu viac ako celá firma Coca – Cola. Prečo tieto peniaze nedá pre ľudí?“ (Video)

 1. Super video. Zadubenci budú stále chváliť úniu. Na pohľad sú to smiešne veci, ale v skutočnosti to ukazuje, že v tej únie sú idioti.

 2. Škoda že keď sa Mazurek smeje tej loptičke, že si nedal námahu zistiť, prečo je tam tá loptička. Skúste Mazureka zavrieť do malej miestnosti bez denného svetla bez loptičky a po niekoľkých týždňoch ho skontrolovať. Ale asi ani potom Mazurek nepochopí, z akého dôvodu majú mať inteligentné zvieratá ako prasatá, nárok na mentálne stimuly, aspoň čiastočnú sebarealizáciu.
  Kľoľko asi bude stáť tá loptička, 50 centov, Euro? Pre MAzureka na zosmiešňovanie akurát tak vhodná suma, nič horšie nedokázal nájsť.

  1. Ok, jeden príspevok sa nezobrazil, Možno kvôli linkom na jeden poľnohosp. web a druhý na veterinára, kde predávali tie loptičky. Dúfam že to bolo kvôli tomu a nie preto, že hračka zlepšuje pohodu ošípaných a tým aj ich prírastok na hmotnosti a tým aj zisk chovateľov.

   Pamätá si ešte niekto, ako pred niekoľkými rokmi sa strašilo tým, že zákazom malých klietok na chov sliepok spôsobí že vajcia budú strašne drahé a nedostotkové, priam luxusný tovar?
   Čuduj sa svete, lepšie podmienky pre sliepky spôsobili, že majú viac vajec, lepšie zdravie, a cena vajec z klietok je rovnaká ako cena vajec z podstielok, kde má sliepka voľný pohyb, viac priestoru, sociálnej interakcie, lepší život.
   Ako keby niekto tvdil, že výkon, úžitok z otrokov nezávisí od toho, či spia na mrežiach na reťazi na ploche 1x2m alebo majú izbu 3x3m a možnosť pohybu.

   To už komunisti zistili, že ak napcháte 2násobok kráv do maštale, dvojnásobný výnos mäsa a mlieka nebude, práve naopak, bude nižší ako keď bude dobytok nestresovaný.

   Nie je to charita. Taká blbá hračka, z ktorej sa Mazurek smeje, zlepší pohodu ošípanej, zníži stres, bráni kanibalizmu, a zvýši prírastok hmotnosti. Prasatá budú šťastnejšie, ich mäso bude chutnejšie a bude ho i viac.

   Zosmiešňovať snahu EÚ zlepšovať podmienky pre ľudí i zvieratá, nie je zrovna veľmi chytré. Mohol by zosmiešňovať obmedzenie dialkového transportu zvierat, napríklad keď v príšerných podmienkach zvieratá vozili zo Slovenska do Talianska, kde niekedy až 1/2 uhynula udysením, udupaním a dobrákom to bolo jedno, lebo dostali zaplatené, nech pokape po ceste.

   Ochrana prírody je práve jedna z tých super vecí z EÚ, lebo tunajší poľno podnikatelia tlačia len a len na zisk. V6dy sa bránia akejkoľvek zmene na zlep3enie podmienok pestovania, chovu, i voči zamestnancom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *