Mikulec potvrdil, že polícia chodí kontrolovať domov ľudí, či dodržujú karanténu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Ľuboš Blaha za Smer SD dnes prišiel s informáciou, že polícia chodí po bytoch a kontroluje karanténu u Covid pozitívnych ľudí. Na jeho slová už zareagoval aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorý potvrdil, že polícia doma kontroluje ľudí, ale väčšinou tých, ktorí prišli zo zahraničia a celá kontrola je len pri vchodových dverách a zodpovedná.

„Len si predstavte, je vám zle a ležíte doma v strachu o život. A z postele vás vydurí policajná hliadka, ktorá vám búcha na dvere, akoby ste boli ťažký zločinec. Nielenže vám štát nijako nepomôže, nedá vám lieky, nezabezpečí ivermektín, nedá lekárske inštrukcie, čo máte robiť, nič. Máte pomaly čakať, či sa nezačnete dusiť. A ešte na vás aj pošlú policajtov, aby vás kontrolovali, či poslúchate. Toto je taký vrchol arogancie, že až,“ napísal Blaha.

Mikulec však tvrdí, že kontroly prebiehajú len tam, kde sa ľudia prihlásili cez formulár ehranica, a sú v domácej karanténe.

„Pán Blaha, po prečítaní Vášho statusu musím povedať, že ste nezostali Vašej povesti opäť nič dlžný. Na úplný začiatok začnem zľahka a tak, aby ste to pochopili aj Vy. Keby nešlo o životy a zdravie ľudí tejto krajiny tak by som výplodom Vašej zvrátenej mysle ani nevenoval pozornosť, ale keďže o to zdravie a životy ide, musím. V úvode statusu píšete, že sa Vám dostala ne-u-ve-ri-teľ-ná informácia o policajných kontrolách ľudí, ktorí sú v povinnej domácej izolácii. Zamlčali ste však fakt, že ide do veľkej miery o kontroly osôb po príchode zo zahraničia, a takéto kontroly sú úplne bežné všade v okolitých krajinách. Ale rozumiem, Vašou pracovnou metódou je len burcovanie emócií a šírenie klamstiev. Poďme ďalej, a najmä k faktom. Áno, viem, nepracujete s nimi, ale čítajte. Policajti na základe spolupráce s RUVZ vykonávajú kontrolu osôb, spravidla cestovateľov, ktorí sú prihlásení prostredníctvom formulára ehranica a sú v domácej karanténe. Polícia do obydlí nevstupuje, celá komunikácia prebieha pri vchodových dverách a ľudia k veci pristupujú veľmi zodpovedne, za čo im aj touto cestou ďakujem. Nikto na dvere nebúcha, možno tak chodíte na návštevy vy, príslušníci PZ vedia aj normálne zazvoniť 🙂Polícia postupuje výlučne podľa platnej vyhlášky a usmernenia hlavného hygienika. Policajti sú vybavení všetkými potrebnými ochrannými prostriedkami. Musím Vás poopraviť, za žalostnú epidemickú situáciu nemôžu opatrenia, ale VY spolu s Vašim predsedom Ficom a ďalšími dezolátmi, ktorí na protestoch podnecoval ľudí k nerešpektovaniu opatrení a sami rúško nemali.“ píše Mikulec.