Slovensko

Mikulec posiela milión eur na pomoc s migráciou: Slovensko je otvorené solidarite

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ešte minulý týždeň vo štvrtok sa stretol v Bratislave slovenský minister vnútra Roman Mikulec s gréckym ministrom pre azyl a migráciu Notisom Mitarachom, kde sa rozprávali o migrácii a migračných tokoch.

Podpísali tiež dohodu o poskytnutí pomoci na zmiernenie následkov migrácie Grécku. Spoločný projekt s Rakúskom, ktorý už schválila vláda, podporí Slovensko sumou jeden milión eur. Mikulec o tom informoval po stretnutí.

Ministerstvo vnútra SR a Medzinárodná organizácia pre migráciu vo štvrtok 10. júna 2021 v Bratislave podpísali dohodu o podpore na vybudovanie zdravotníckych zariadení a zabezpečenie ich odborného personálu v záchytných a identifikačných centrách (ZIC) pre migrantov na gréckych ostrovoch, píše iom.sk

Mikulec zhodnotil rokovanie ako úprimné a otvorené. Zopakoval, že Slovensko odmieta migračné kvóty, ale na druhej strane je otvorené solidarite.