Mikulec mal v EÚ sľúbiť, že Slovensko prijme obrovský počet migrantov z Afganistanu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mikulec mal v EÚ sľúbiť, že Slovensko prijme obrovský počet migrantov z Afganistanu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Média z celého sveta informujú o tom, že krajiny EÚ sa na stretnutí ministrov vnútra členských krajín dohodli, že príjmu 40-tisíc afgánskych migrantov z celkového počtu 60-tisíc. EÚ uvádza, že medzi krajinami, ktoré sa chystajú prijať utečencov je aj Slovensko.

Zaviazať sa k tomu podľa portálu TRT World mal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Hlavnými témami stretnutia ministrov boli hybridné hrozby a migračná politika.

„Pätnásť členských štátov EÚ sa zaviazalo prijať ďalších 40 000 afganských utečencov,” oznámila Európska komisia po stretnutí s ministrami vnútra. „Všetci zdieľame ochotu prejsť od neregulárnych príchodov k pravidelnej migrácii,“ skonštatovala na minulotýždňovej tlačovej konferencii komisárka EÚ pre vnútorné záležitosti Ylva Johannsonová.

Slovensko je v migračnej politike skôr kritické a migrantov na Slovensku nemáme toľko, ako napríklad Nemecko či Švédsko.

Slovensko sa dokonca v septembri zaviazalo, že nebude podporovať príchod ďalších afgánskych migrantov do EÚ. Aj napriek tomu však podľa portálu hovorkyňa Európskej komisie Laura Berartová tvrdí, že štáty ochotné presídliť utečencov sú Belgicko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Španielsko, Švédsko a Slovensko.

Najviac migrantov má prijať Nemecko a to 25-tisíc.

„V tejto fáze nie sme schopní potvrdiť podrobné rozdelenie podľa krajín. Existujú ďalšie postupy, ktoré sa musia uskutočniť, kým nebudú definitívne pridelené finančné prostriedky EÚ na spolufinancovanie prísľubov a kým nebudeme môcť potvrdiť definitívne čísla,“ vyjadrila sa Berardová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *