Mikulec: Ak sa otvoria reštaurácie a fitká, navrhne, aby zavreli nemocnice

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi sa nepáči, že sa niektorí majitelia gastro prevádzok rozhodli otvoriť svoje podniky.

Mikulec tvrdí, že majitelia podnikov by mali byť exemplárne potrestaný, ale vraj nie je na ňom, aby ten trest určil on sám. 

,,Ak sa teraz otvoria reštaurácie a fitness centrá, môžu sa rovno zavrieť všetky nemocnice. A aj to sám navrhnem. Ak to ľudia nebudú rešpekovať, je to ich vina. Ak budú naďalej nezodpovední a nebudú dodržiavať opatrenia, tak už naozaj neviem čo budeme robiť. Nie je to žiadna chrípôčka a ak si to neuvedomíme, čaká nás tvrdý lockdown, ktorý obmedzí mobilitu.“ tvrdí minister vnútra Mikulec.

,,Nemocnice sa napĺňajú a ak to ľudia nevedia a neuvedomia si čomu spoločne čelíme, nemáme inak šancu. Poznám mnohé reštaurácie, ktoré sú vďaka balíku pomoci na tom lepšie ako predtým, tak kde je problém?“ Tvrdí Mikulec.

Organizátor protestného otvárania podnikov v Košiciach je podľa novinárov priaznivec Milan Mazureka z ĽS Naše Slovensko. 

Mikulec tvrdí, že aj ľudia ako Mazurek by si mali uvedomiť, že v nemocnici môžu skončiť aj oni. A potom by sa rád prišiel pozrieť na to, ako mu lekár povie, že mu nepomôže a bude to bojkovať, tak ako on bojkotoval protipandemické opatrenia.