Mikasovi sa nepáči, že prevádzkovatelia sa snažia obísť opatrenia: Budeme musieť byť prísnejší

Na piatkovej tlačovej konferencii sa riešila aj téma terás na reštauráciách či kaviarňach. Tie už nemôžu byť úplne uzavreté a jednu stenu musia mať úplne voľnú.

Majitelia takýchto prevádzok si tvoje terasy uzavreli a vyhrievali, aby nestratili aj posledných zákazníkov. Nová vyhláška im však prikazuje, aby aspoň jedna stena terasy bola úplne voľná.

Novinárka sa opýtala hlavného hygienika Jána Mikasa, ako budú riešiť tých, ktorí aj po novej vyhláške nechali na terasách otvorené len tie najkratšie steny a nebude to mať teda taký efekt, aký by chceli.

Mikas pohrozil, že ak sa prevádzkovatelia budú snažiť opatrenia obchádzať, budú musieť byť prísnejší v uvoľňovaniach.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353