Migrantov vyhodili z nemeckej diskotéky. Vrátili sa desiati s mačetami a sekerami - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migrantov vyhodili z nemeckej diskotéky. Vrátili sa desiati s mačetami a sekerami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sýrski a afganskí žiadatelia o azyl zaútočili v malej nemeckej dedine na návštevníkov diskotéky vyzbrojení mačetami. Pár dní pred tým boli dvaja azylanti usporiadateľom z diskotéky vyvedení.

K incidentu došlo v sobotu v dedine Trebbin v Brandenburg. Skupina asi 10-tich migrantov sa pokúsila preniknúť pomocou mačiet do budovy, kde diskotéka prebiehala. Informovala o tom nemecká bulvárna tlač Bild.

Usporiadateľ diskotéky noviny informoval, že žiadatelia o azyl sa ho pokúsili seknúť do krku, ale dokázal sa ubrániť. Podarilo sa mu utiecť do domu, kde spoločne s tromi ďalšími kolegami udržali dvere zatvorené, aj keď na ne migranti zaútočili.

Frank Seifert, ktorý diskotéku prevádzkuje, povedal o útoku: “Dvaja z migrantov boli nedávno z diskotéky vykázaní, pretože sa šplhali na plot. Nemáme nič proti žiadateľom o azyl, ale ktokoľvek sa nespráva ako má, nemôže byť na diskotéku vpustený. “

Vzhľadom k cenám v klube, ktorý ponúka pohár likéru len za jedno euro, sa stal klub, ktorý je iba 20 minút od Berlína, veľmi žiadaný. Podobné incidenty sa odohrávajú v Nemecku už od roku 2015. Napríklad v meste Plauen boli žiadateľom o azyl po niekoľkých sexuálnych útokoch na mladé dievčatá miestne diskotéky zakázané.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *