Migranti vo Francúzsku sa sťažujú! Karty, ktoré dostávajú, neumožňujú výber hotovosti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Migranti vo Francúzsku sa sťažujú! Karty, ktoré dostávajú, neumožňujú výber hotovosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Migranti závislí na sociálnych dávkach žijúci vo Francúzsku sa sťažovali, že nové bankové karty, ktoré im poskytla francúzska vláda, im nedovoľujú vyberať hotovosť.

Karta ADA, ako je označovaná, bola uvedená do prevádzky 5. novembra a poskytuje migrantom 190 EUR mesačne na jednu osobu a až 660 EUR pre šesťčlennú rodinu.

Vzhľadom k tomu, že karta neumožňuje tým, ktorí ju používajú, vyberať hotovosť, mnoho migrantov sa sťažovalo, že čelí veľkým ťažkostiam vo svojom živote, pretože väčšina obchodov má stanovené minimum pre nákup kartou.

25 ročný migrant Dalaise žijúci v Naintré sa sťažoval, že bolo lacnejšie a jednoduchšie nakupovať jedlo na miestnych trhoch za hotovosť.

“S touto kartou musíme ísť do supermarketov, kde minieme peniaze veľmi rýchlo,” povedal Dalaise.

“Nemôžem si kúpiť bagetu za jedno euro, pretože minimálna platba kartou je často päť eur,” sťažoval sa Bilal, 25 ročný afganský žiadateľ o azyl žijúci v Rennes.

Potom, čo čelila kritike francúzska vláda, oznámila, že v supermarketoch bude čoskoro k dispozícii zariadenie “cashback”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *